Tá vec s tými dnešnými voľbami...

Autor: Peter Fašung | 15.3.2014 o 19:20 | (upravené 15.3.2014 o 20:07) Karma článku: 8,24 | Prečítané:  1000x

Rukoväť pre internetmi a fejsbukmi nasiaknutých voličov. Trocha iná agitka, prečo a ako sa zúčastniť prvého kola prezidentských volieb.

1. Máš právo, nie povinnosť voliť. A práva sa čo? ... využívajú... Povinnosti sa čo? ...obchádzajú... Využi svoje právo.
 
2. To, že si na fejsbúkoch lajkoval profilofku kandidáta, ešte neznamená že si volil!


3. Má sa za to, že zodvihneš svoj zadok zo stoličky, obuješ si crocsä s kožušinkou alebo uggy s flitrami a navštíviš volebnú miestnosť. Hint: obvykle sa nachádza na základnej škole, taká budova, kde ťa učili písať rukou, kým ešte neboli tablety.

4. Keď si sa už pridal do skupín, že koho nebudeš voliť, patrilo by sa, aby si si vybral koho chceš voliť. Môžeš sa rozhodúť podľa sympatií novinárov, spoľahnúť na odporúčanie prastrýca (kerý už hodzinu pred otvorením volebných miestností v šenku otočil 4 päťdesiatdvojky), nasledovať jak správna ofca volebné prieskumy, alebo ... wait for it ... použiť vlastný úsudok.

5. Zeber šebe občiansky preukaz. Vládnuci establišment, ilumináti a vesmírni veľjašteri sú radi, keď vedia s kým majú tú česť.

6. Voľby sú tajné. Ale možno teta predsedníčka volebnej komisie ti dovolí instagramovať fotku z miestnosti v sépiovom filtry. "Jáj a moja, CicaAuparková, móóžeš urobiť aj duckface selfie za zástenou s volebným lístkom."

7. Na hlasovací lístok sa nekliká ani neťapká naslineným prstom! Potrebuješ pero. To je stylusu podobná vec, len z toho v malých dávkach vyteká atrament. Pohybom ruky vyznačíš na lístku svojho kandidáta. "Néé chlapec, nemal by si na to pridávať sticker smajlíka." Dokument nemusíš uzamykať do pédeefka.
 
 
8. Lístok vložíš do obálky, ktorú zalepíš. Už ju nemusíš oblizovať, hlavne néé tú hranu, bo sa porežeš. A jak si potom budeš vychutnávať doppio latte crema machiatto s karemelovou príchuťou v urban lounge book veggie store café?

9. Obálku hipstersky vhodíš do urny. Vykonávaš pohyby, ako by si recykloval papier a zachraňoval planétu a veľryby zároveň.

10. Keď máš nutkanie, móžeš zahlásiť "Som ódvolil!" "Chapeš."

Ak dodržíš vyššie uvedený postup, získavaš morálne právo mindžovať na tviteroch a v diskusii smeeská na výsledky.

Vrecia zemiakov NA HRAD! Ale hrad nemáme. Tak DO PALÁCA!
 
pf

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Spasí nás univerzálny základný príjem?

Stroje a automatizácia prinesú v budúcnosti stratu polovice pracovných miest. Spolu s tým príde ešte väčší hnev ľudí bez práce. Bude to znamenať pád demokracie?

AUTO

Nie v každej hmle treba zapnúť hmlovky

Predné a zadné hmlové svetlá plnia rôzne funkcie.

ROZHOVOR

Zosnulá Jaroslava Blažková: V Kanade som žila náhradný život

V tomto smutnom svete treba vyhľadávať jagavé momenty.


Už ste čítali?